Káva

Zrnková, čerstvě pražená káva přímo z pražírny, jednodruhové kávy a směsi podle Gusta obchod Praha 1. 
V kávovém sortimentu vedle jednodruhových káv a směsí prodáváme i skvělé ochucené kávy. Objevte přímo v centru města nejdokonalejší chuti a aroma kávy, tak jaké samotná káva má mít. Na prodejně v domě U Topičů přinášíme pozitivní emoce a nový zážitek z pití kávy. Naše nabídka a sortiment káv je doslova ze všech kontinentů, kde se kávovník pěstuje.
 
Co s vámi naše čerstvá káva provede?
Ať už doma nebo ráno v práci, každý den má začít v klidu a lahodným šálkem dobré kávy. Mě v pracovní dny po ráno hodně povzbudí, v práci rozveselí, odpoledne zrychlí mé pracovní tempo. Ale hodně našich zákazníků si kávu dává na zahnání únavy. To proto, že mají historicky zažito káva = kofein. Celosvětově nejpopulárnější legální stimulant je v kávových zrnech obsažen přirozeně. V jednom šálku ho bývá obvykle 60-120 miligramů. V těle funguje jako stimulátor nervové soustavy, dočasně potlačuje únavu a probouzí bdělost.
 
Kofein se vyskytuje v listech, v semenech a plodech dalších nejméně 63 rostlin. Ale, v našem případě nás samozřejmě zajímají kávová zrna. Na povzbuzejí hodně působí zejména kakaové boby, cola ořechy a čajové lístky. Kofein uvolňuje hladké svalstvo, rozšiřuje tepny a podporuje funkci oběhového a respiračního systému. Zvyšuje metabolismus, odbourává tuky a také dočasně přispívá k mobilizaci tukových zásob. Mě po něm krásně stojí., To způsobuje fakt, že mů často pracující sval využívá tuk jako zdroj energie, což mi v noci zlepšuje vytrvalost a zvyšuje výkon.
Už méně zlepšuje krátkodobou paměť. Lepší je to u produktivity mé práce práce na počítači a internetu. Asamozřejmě je to dobrá nálada. Já si dělám klasického turka a hodně velký hrneček. Malé espresso na jedno polknutí mne nezajímá. Bez pořádného hrnu velké kávy siuž nedokáže představit ani jeden náročná pracovní den. Asi je to návykové! Ten, kdo si dopřává tak jako já minimálně 4 šálky kvalitní a silné kávy denně po delší čas, může si lehkou návykovost a závislost na kofeinu vypěstovat.
 
Když si dávám jarní detoxikaci, nepiji alkohol, nejouřím, jím zdravě, tak se po jednorázovém vysazení kofeinu u mne provují bolestí hlavy. Bez kafe jse také doma podrážděný, večer jsem brzy utahaný a při placení daní mám velké potížemi s koncentrací.
   
Osttaně, jdem jen o krátký výpadek, tělo to občas potřebuje. Hlavně na jaře, to dlouho spím při otevřeném okně, často chodím na dlouhé jarní procházky, plavu, saunuju, hraju na gauči televizní fotbal a raduji se ze života. To ptoto, že konzumace dobré a hlavně kvalitní kávy snížuje riziko rozvoje cukrovky. Káva obsahuje kromě kofeinu také kyselinu kávovou a chlorogenovou, stopové prvky, vitamin P, velké množství antioxidantů, hořčík a chrom. Tyto všechny prvky pomáhají využít hormon inzulin, který kontroluje hladinu krevního cukru (glukózy). U diabetu 2. typu ztrácí tělo schopnost regulovat hladinu cukru v krvi.
Pití kávy zvyšuje aktivitu antioxidačních enzymů, což má za následek zlepšení citlivosti k inzulinu. Vždy je potřeba brát na zřetel množství spotřebované kávy a způsob její přípravy. Riziko rozvoje diabetu typu 2 snižuje konzumace 3 až 5 šálků kávy filtrované.
  
Je dobrá na srdce - předejte léční v Poděbradech, pitím kávy předejde kardiovaskulárním nemocněním. Ale pozor, zapomeňte na stress, přetížení, přepracování. Konzumace kávy obsahující kofein má vliv na snížení rizika úmrtí na kardiovaskulární problémy. Ti, kteří pijí 4 šálky kávy denně, mají prý výrazně méně srdečních arytmií včetně menších fibrilací síní.
   
Pití kávy je dobré na zrátu paměti a zmírní průběh Alzheimerovy choroby. Nejčastější neurodegenerativní onemocnění postihuje lidi kolem po šedesátce. Ve stáří se často projevuje častá ztrát paměti. U starších lidí je běžná snížená schopnosti ukládat informace. Velmi často to u některých končí demencí a ztrátou soběstačnosti. Krátkodobé stimulační účinky kávy podporují centrální nervový systém, kofein zároveň s vysokou pravděpodobností snižuje tvorbu amyloidu beta v mozku
 
Káva je dobrá na pevné nervy, pomůže Parkinsonikům. Nemoc zvaná Parkinson. Odumírají při něm buňky produkující dopamin, látku, která vzniká v mozku a zajišťuje přenos nervových impulsů. Lidé, kteří pili 4 šálky kvalitní kávy s kofeinem denně, měli riziko vzniku Parkinsonovy nemoci o 31 % nižší než lidé, kteří kávu nepili vůbec.
 
Káva je dobrá na játra, potlačí fibrózu jater. Pití kávy také zažene deprése. Kvalitně připravená a správně konzumovaná láva prodloužuje život. Velmi smělé tvrzení vychází z dokonalé znalosti chemických látek obsažených v kávových zrnech. Obsahují antioxidační sloučeniny - kyselinu kávovou, kofein, eugenol, gama-tokoferol, isoeugenol, p-kumarovou kyselinu, třísloviny a polyfenoly. Zásluhou všech těchto látek má káva schopnost neutralizovat volné radikály a postarat se o zdraví buněk.
 
Vůně naší kývy přitáhne pozornost našich zákazníků. Kávu máme v našem obchodě vystavenou přímo u pokladny a výdeje, kde se platí. .Téměř všem ihned zavoní pod nos. Tak se pozná, kdo holduje kvalitní a výběrové kávě. I vám bude naše zrnková káva vonět! Stačí se zastavit osobně. Pravidelná konzumace kávy dodává nádhernou vůni celému vašemu tělu. Jestli nevěříte, můžete si k nám přijet očichat jednu po druhé. Každá voní jinak a každá je jiná. .
Před spaním si již kávu nedávejte. Moje poslední káva je ta odpolední. Po práci a doma již kávu nepiji a to ani o víkendu, když mám volno. Před spaním je dobrá čepovaná Plzeň. Je zásaditá, proto zásadně dám dvě. Do každé nohy jednu. Takže vážení, pití kávy večer nebo doonce v noci není úplně dobrý nápad. Kdo se chystá do hajan, měl by vědět, že kofein se z kávy uvolňuje 4 až 5 hodin. Pokud chodíte spát okolo 23 hodiny a chcete se ráno krásně probudit a opravdu se kvalitně a dobře vyspat, poslední šálek kávy se má pít nejpozději 18 hodin.
Záleží ale na rychlosti vašeho metabolismu a obsahu kofeinu v kávě. Časem každý z nás nejlépe zjistíte, jak mu tento božský nápoj vyhovuje a jak na něj nápoj Bohů působí.
Každý týden, v zimě, v létě, na podzim i na jaře je náš sortiment opravdu velmi pestrý. Máme zastoupeny, jak jednodruhové Arabiky a Robusty, tak i velmi oblíbené kávové směsi a to ze všech koutů světa. Zrnkové kávy z naší nabídky se vyznačují chutí a aroma, které jsou příslušné k danému druhu kávy. S tím souvisí samotné pražení kávy. U nás zákazník pozná chuť čokolády, lískových oříšků, medu, ovocné chutě a další. Stejně tak, jako naše čokoláda, ani káva není jenom hořká. U nás poznáte i jiné chutě. Pražená káva může mít různé barvy, ta nejtmavší je nejvíc hořká. Provoňte si rána i chvilky během dne balíčem čerstvě pražené kávy. Čerstvě pražená káva pro vaši každodenní pohodu. Jaké prodáváme druhy podle kategorie?
Espresso směsi
Brazilská káva
Dominikánská káva
Etiopská káva
Guatemalská káva
Kubánská káva
Indická káva
Kolumbijská káva
Kostarická káva
Mexická káva
Peruánská káva
Honduraská káva
Nikaragujská káva
a mnoho dalších, třeba káva chuť a vůně Praha, Swing, Palermo, Paříž, New York.
K výraznému rozeznání chutě kávy přispívá i její čerstvost. Proto se káva od nás k zákazníkovi dostává ne starší 7 dní po upražení. A vámi vybrané a objednané druhy upražíme přímo pro vás. Tak zajděte, vejděte do domu a ochutnejte!

Kontaktujte nás